• System Prawa Medycznego T.3

Autor Teresa Dukiet-Nagórska, Agnieszka Liszewska
Wydawnictwo Wolters Kluwer
Stron 1152
Rok wydania 2021
Oprawa twarda
340.58
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 0
DPD Pickup punkt odbioru / automat paczkowy 0
Kurier DPD 0
Kurier INPOST 0
Paczkomaty InPost 0
Odbiór osobisty 0
Kurier DPD Pobranie 19.99
Dostępność 3 szt.
Waga 0.15 kg
EAN 9788381878524

Zamówienie telefoniczne: 791572838

Zostaw telefon

Tom III Systemu Prawa Medycznego to kompendium wiedzy z zakresu odpowiedzialności prawnej w związku z czynnościami medycznymi oraz organizacją i finansowaniem opieki zdrowotnej przez organy publiczne. Autorzy szczególnej analizie poddali charakter relacji między różnymi reżimami odpowiedzialności prawnej oraz wskazali różnice w zasadach ich funkcjonowania i stosowanych sankcjach.

  Rozdział I poświęcony jest poszczególnym rodzajom odpowiedzialności prawnej oraz relacjom między nimi, przy czym omówiono m.in.:

  •  specyfikę odpowiedzialności zawodowej, w niektórych zawodach nazywanej dyscyplinarną - określając jej istotę, sposób uregulowania najważniejszych kwestii z nią związanych w tzw. ustawach korporacyjnych poszczególnych zawodów medycznych, a także przedstawiając etapy postępowania przed organami odpowiedzialności zawodowej (dyscyplinarnej),
  • pojęcie i rodzaje błędu medycznego oraz zdarzenia medycznego,
  • zasady funkcjonowania cywilnej odpowiedzialności odszkodowawczej,
  • odpowiedzialność administracyjną, jej cechy oraz rodzaje,
  • odpowiedzialność pracowniczą osób wykonujących zawody medyczne,
  • postępowanie przed wojewódzkimi komisjami do spraw zdarzeń medycznych.
  •  odpowiedzialność karną, a w szczególności okoliczności warunkujące lub wyłączające byt przestępstwa oraz typizacje, które z racji specyfiki zawodów medycznych mogą najczęściej stanowić podstawę odpowiedzialności karnej osób je wykonujących.

  Rozdział II poświęcony jest odpowiedzialności państwa przed międzynarodowymi organami praw człowieka i Trybunałem Sprawiedliwości UE w związku z jego obowiązkami w zakresie ochrony zdrowia osób znajdujących się na jego terytorium.

 Rozdział III zawiera analizę praw i obowiązków personelu medycznego wobec organów władzy publicznej - w szczególności omówienie skomplikowanych zagadnień związanych z obowiązkiem denuncjacji, ciążącym w pewnych sytuacjach na tych podmiotach, zwłaszcza w razie powzięcia przy wykonywaniu czynności służbowych podejrzenia popełnienia przestępstwa przez inne osoby, czy też wynikających z obowiązku społecznego.

Adresaci:
Publikacja przeznaczona jest dla menedżerów w podmiotach leczniczych oraz osób wykonujących zawody medyczne. Powinna także zainteresować przedstawicieli zawodów prawniczych: adwokatów, radców prawnych, sędziów oraz prokuratorów, a także aktualnych i potencjalnych pacjentów.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia