• Prewencyjne pozbawienie wolności

Autor Tomasz Sroka
Wydawnictwo Krakowski Instytut Prawa Karnego Fundacja
Stron 730
Rok wydania 2021
Oprawa twarda
197.13
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 7.99
Odbiór osobisty 0
DPD Pickup punkt odbioru / automat paczkowy 7.99
Paczkomaty InPost 12.99
Kurier DPD 14.99
Kurier INPOST 14.99
Kurier DPD Pobranie 19.99
Dostępność 7 szt.
Waga 0.15 kg
EAN 9788395965548

Zamówienie telefoniczne: 791572838

Zostaw telefon
Monografia jest pierwszym w Polsce, kompleksowym opracowaniem materialnoprawnych i proceduralnych podstaw stosowania i wykonywania prewencyjnego pozbawienia wolności, z punktu widzenia konstytucyjnego i międzynarodowego standardu ochrony praw i wolności człowieka. W pracy zaprezentowano kryteria wyróżniania sytuacji stanowiących pozbawienie wolności w rozumieniu art. 41 ust. 1 i 2 Konstytucji, a także wytyczne dla prawodawcy i sądów, w jaki sposób powinny być konstruowane i stosowane prewencyjne środki izolacyjne, aby w jak najpełniejszym zakresie zapewnić jednostkom ochronę przed arbitralnym pozbawieniem wolności. Autor omawia też zadania sądu w procedurze kontroli legalności prewencyjnego pozbawienia wolności.
Praca zainteresuje sędziów, adwokatów, radców prawnych, legislatorów, a także pracowników urzędów, instytucji i fundacji zajmujących się ochroną praw człowieka.
Tomasz Sroka doktor nauk prawnych, adiunkt w Zakładzie Bioetyki i Prawa Medycznego (Katedrze Prawa Karnego) Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor i współautor 50 publikacji z zakresu prawa karnego, konstytucyjnego i medycznego, m.in. monografii Odpowiedzialność karna za niewłaściwe leczenie. Problematyka obiektywnego przypisania skutku, komentarzy do Konstytucji i Kodeksu karnego oraz Systemu Prawa Medycznego. Kierownik grantu badawczego finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki Prewencyjne pozbawienie wolności a prawa człowieka, a także grantów na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia