• Płace w Polskim Ładzie

Autor Monika Cieślak
Wydawnictwo HR Services
Stron 318
Rok wydania 2022
Oprawa broszurowa
229.82
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 11.99
Odbiór osobisty 0
Kurier INPOST 11.99
Paczkomaty InPost 11.99
Kurier DPD 14.99
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg
EAN 9788362838776

Zamówienie telefoniczne: 791572838

Zostaw telefon
Jeśli chcesz szybko poznać mechanizmy naliczania wynagrodzeń dla pracowników i zleceniobiorców zrewolucjonizowane Polskim Ładem obowiązujące od 1 stycznia 2022 r. oraz rozporządzeniem Ministra Finansów z 7 stycznia 2022 r. ta książka jest właśnie dla Ciebie!
Płace w Polskim Ładzie kompleksowo przedstawiają tajniki naliczania pensji w skondensowanej formule z uwzględnieniem zmian wprowadzonych przez Polski Ład oraz rozporządzenie Ministra Finansów z 7 stycznia 2022 r. Przedstawiają nowe zasady naliczania od brutto do netto, w tym dla pracownika i zleceniobiorcy. Osobne rozdziały szczegółowo prezentują zagadnienia podatkowe i ubezpieczeniowe dla pracowników i osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych: zlecenia i o dzieło.
Płace w Polskim Ładzie zawierają:
przedstawienie zmian wprowadzonych Polskim Ładem, a także innymi nowelizacjami, które weszły w życie od 1 stycznia 2022 r. i zrewolucjonizowały zasady obliczania wynagrodzeń dla pracowników i osób zatrudnionych na podstawie umów zlecenia i umów o dzieło,
szczegółowe omówienie zasad naliczania wynagrodzenia członkom zarządów i członkom rad nadzorczych,
omówienie podstaw prawnych i mechanizmów naliczania wynagrodzeń wraz z uwzględnieniem zmian wprowadzonych przez Polski Ład,
tabele i schematy, które w jasny i przystępny sposób ukazują i systematyzują prezentowane zagadnienia,
pytania i odpowiedzi uwzględniające najnowsze orzecznictwo oraz pisma urzędowe,
podsumowanie najważniejszych zagadnień pod koniec każdego rozdziału.
Książka przeznaczona jest zarówno dla osób rozpoczynających pracę w działach płacowych, audytorów, jak i osób, które same nie naliczają pensji, ale chcą poznać zasady naliczania listy płac, będą bowiem kontrolować naliczanie pensji przez firmy zewnętrzne. Książka może też służyć usystematyzowaniu lub powtórzeniu wiedzy po kilkuletniej przerwie lub być przygotowaniem do kursu zaawansowanego z zakresu płac.
W książce często występuje ramka Co się zmieniło od 1 stycznia 2022 r.. Autorka w ten sposób sygnalizuje, że dane zagadnienie zostało zmienione przez przepisy, które weszły w życie od 1 stycznia 2022 r.
W książce również występuje ramka Warto przeczytać. Autorka w ten sposób sygnalizuje, że dane pismo, wyrok, stanowisko urzędowe, poradnik, objaśnienia czy też interpretacja, jest, dla osoby zainteresowanej danym zagadnieniem, niezwykle cennym źródłem wiedzy. Często nie jest to pismo cytowane w całości, jednak ramka ma na celu zachęcić czytelnika, zainteresowanego danym zagadnieniem, do samodzielnego zapoznania się z całością przywołanego pisma.
Wsparciem dla praktyków i sprawdzeniem wiedzy zawartej w książce jest pozycja: Płace od A do Z ćwiczenia. Pozycja ta umożliwia, po przeczytaniu tego podręcznika, sprawdzenie i utrwalenie materiału przedstawionego w publikacji poprzez rozwiązywanie zadań. W książce znajduje się kilkaset zadań z zakresu naliczania wynagrodzeń wraz z rozwiązaniami.
Wszystkie dane i wskaźniki oraz stan prawny są aktualne na dzień 15 stycznia 2022 r.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia