• Pakiet książek Adama Michnika

Autor Adam Michnik
Wydawnictwo Agora
Rok wydania 2023
Oprawa twarda
126.13
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 11.99
Odbiór osobisty 0
Kurier INPOST 11.99
Paczkomaty InPost 11.99
Kurier DPD 14.99
Dostępność 6 szt.
Waga 0.15 kg
EAN 9788326838354

Zamówienie telefoniczne: 791572838

Zostaw telefon

Pakiet książek: Adam Michnik - Adam Michnik

Są takie książki, których gdyby nie więzienie Adam Michnik nigdy by nie przeczytał, jak choćby W poszukiwaniu straconego czasu Marcela Prousta.

Są takie książki, których gdyby nie więzienie Adam nigdy by nie napisał, jak choćby Z dziejów honoru w Polsce.

I są też takie książki, które Adama zaprowadziły do więzienia w tym znaczeniu, że go ukształtowały takim, jakiego go znamy i podziwiamy. Książki, po których przeczytaniu nie mógł się zachować inaczej. To dzieła Conrada, Camusa, Szczepańskiego, Mickiewicza, Herberta, Norwida...

A Adam, którego podziwiamy, to ten, który po herbertowsku kroczy wyprostowany wśród tych, co na kolanach. Który powtarza wrogom i przyjaciołom swoje: tak, tak; nie, nie. Przy czym nie ma ani wiecznych wrogów, ani wiecznych przyjaciół. Ma za to wieczne zasady.

Oto trzy Adamowe książki złożone na jego trzy ćwiartki wieku. Z dziejów honoru..., Między Panem a Plebanem i W cieniu totalitaryzmu.

Każda pozycja to inna epoka. Każda ma innych bohaterów. Ale w istocie wszystkie są o tym samym. O życiu w zgodzie z samym sobą, o sile bezsilnych, o nadziei w beznadziejności, o człowieku wobec totalizmu, o zdolności zrozumienia drugiego i o odwadze.

Nie da się pisać o Michniku bez patosu, zwłaszcza na jego 75 urodziny. Patos bowiem to nieodłączna cecha romantyków, a Adam jest ucieleśnieniem polskiej a raczej arcypolskiej tradycji romantycznej.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia