• Odkrywanie radiologii: interpretacja radiogramu..

Autor Julian Dobranowski, Alexander J. Dobranowski, Ant
Wydawnictwo Medycyna Praktyczna
Stron 854
Rok wydania 2020
Oprawa broszurowa
213.36
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 7.99
Odbiór osobisty 0
DPD Pickup punkt odbioru / automat paczkowy 7.99
Paczkomaty InPost 12.99
Kurier DPD 14.99
Kurier INPOST 14.99
Kurier DPD Pobranie 19.99
Dostępność 5 szt.
Waga 0.15 kg
EAN 9788374306188

Zamówienie telefoniczne: 791572838

Zostaw telefon

Podręcznik dostarcza solidnych podstaw dla początkujących, pozwala doskonalić umiejętności doświadczonych lekarzy i stanowi źródło najważniejszych informacji dla nauczycieli klinicznych.

Umożliwia rozwój podstawowych umiejętności w zakresie interpretacji RTG klatki piersiowej i jednocześnie stanowi narzędzie referencyjne pozwalające udoskonalić zdobyte umiejętności w warunkach klinicznych.

Podręcznik przekazuje skondensowaną, łatwą do przyswojenia wiedzę. W każdej z jego trzech części zamieszczono czytelne komunikaty. Tekst jest zwięzły, a kluczowe informacje zostały wypunktowane lub podane w ramkach. Tabele zaprojektowano w taki sposób, by pokazać informacje za zasadzie porównania i kontrastu oraz wskazać związki przyczynowe ułatwiające kojarzenie faktów. Ilustracje dobrano bardzo starannie są to radiogramy, fotografie i schematy. Klasyczne strzałki i szkice nakładających się struktur służą podkreśleniu kluczowych rozpoznań.

Student

Podręcznik wspomoże studenta w zrozumieniu prawidłowej anatomii oraz tego, jak wygląda ona na RTG w skali szarości i pokaże w jaki sposób odcień w skali szarości zmienia się w stanach patologicznych. Umożliwi również zapoznanie się z terminologią wykorzystywaną przy opisywaniu zmian radiologicznych i pomoże posiąść umiejętność podsumowywania zmian radiologicznych oraz formułowania na tej podstawie rozpoznania różnicowego.

Lekarz

Podręcznik pozwoli udoskonalić umiejętność oceny skomplikowanych RTG klatki piersiowej: lokalizowanie zmian chorobowych w klatce piersiowej; niedodma i niedodma płatowa; przyłóżkowy RTG klatki piersiowej pacjenta w stanie krytycznym; różnice między projekcją AP i PA; identyfikacja nieprawidłowej pozycji rurek, przewodów, cewnika; RTG klatki piersiowej po operacji i napromienianiu.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia