• Kodeks postępowania administracyjnego po...

Autor Mateusz Błachucki, Grzegorz Sibiga
Wydawnictwo Instytut Nauk Prawnych PAN
Stron 494
Rok wydania 2020
Oprawa twarda
215.46
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 11.99
Odbiór osobisty 0
Kurier INPOST 11.99
Paczkomaty InPost 11.99
Kurier DPD 14.99
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg
EAN 9788366300170

Zamówienie telefoniczne: 791572838

Zostaw telefon
Monografia jest efektem inspirującej dyskusji, jaka towarzyszyła konferencji Zakładu Prawa Administracyjnego INP PAN poświęconej zmianom kodeksu postępowania administracyjnego, które miały miejsce w latach 2017-2019. Publikacja zawiera wzbogacone o wnioski z dyskusji i na nowo opracowane teksty referatów oraz artykuły nadesłane po konferencji. Zmiana kodeksu prawa administracyjnego z 2017 r. była najpoważniejszą od ponad dwóch dekad nowelizacją kodeksu. Dotyczyła nie tylko istniejących norm, ale także wprowadzała wiele nowych przepisów i jednostek redakcyjnych. Zmiany te, pomimo ich szerokiego zakresu, zostały wprowadzone niezwykle pośpiesznie, co tym bardziej tłumaczy potrzebę analizy ich zasadności oraz doświadczeń w stosowaniu nowych regulacji.
We Wstępie redaktorzy zauważyli: Jakkolwiek mogłoby się wydawać, że tak fundamentalna nowelizacja kodeksu powinna na pewien czas powstrzymać ustawodawcę przed dokonywaniem kolejnych, to jednak doświadczenia lat 2018-2019 pokazały, że kodeks postępowania administracyjnego podlega właściwie ciągłym zmianom. Nie sprzyja to niestety pewności prawa i ma negatywny wpływ na kodeks jako systemową regulację określonej sfery stosowania prawa. Toteż publikacja stawia sobie za cel przedstawienie i ocenę wprowadzonych w latach 20172019 szczegółowych zmian w kodeksie, a także analizę konsekwencji ich wejścia w życie oraz sformułowanie postulatów w zakresie dalszych zmian w postępowaniu administracyjnym.
Zarówno publikacja jak i poprzedzająca ją konferencja stanowią wyraz stałych badań prowadzonych w Zakładzie Prawa Administracyjnego INP PAN oraz współpracy z głównymi ośrodkami naukowymi i badaczami prawa administracyjnego z całej Polski. Bez wątpienia prezentowana pozycja wydawnicza będzie pomocna w rozwiązywaniu praktycznych problemów związanych ze stosowaniem przepisów kodeksu postępowania administracyjnego, a także będzie stanowić inspirację do dalszych badań naukowych.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia