• Eduterapeutica Lux Niepełnosprawność intelektualna

Wydawnictwo Ei System
Rok wydania 2022
Oprawa pudełko
790.32
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 0
Kurier DPD 0
Kurier INPOST 0
Paczkomaty InPost 0
Odbiór osobisty 0
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg
EAN 5904624771214

Zamówienie telefoniczne: 791572838

Zostaw telefon

Zastosowanie pakietu Niepełnosprawność Intelektualna i ASD 15+: SPE, młodzież i dorośli z ASD, koncentracja i uwaga, uczniowie i dorośli z niepełnosprawnością intelektualną, doskonalenie komunikacji, praca w zespole, rozwijanie kompetencji emocjonalnych i społecznych, organizacja i planowanie.

Dla kogo?

Publikacja skierowana jest dla młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością i ASD. Pedagodzy specjalni, nauczyciele i terapeuci mogą wykorzystać karty pracy podczas zajęć rewalidacyjnych w szkołach i innych ośrodkach. Przygotowane materiały sprawdzą się również podczas zajęć z funkcjonowania osobistego i społecznego oraz  zajęć rozwijających umiejętność komunikowania się. Dużym atutem jest możliwość wykorzystania ich podczas działań praktycznych np. podczas spotkań z reprezentantami różnych zawodów.

Jakie korzyści płyną z użytkowania produktu?

Publikacja umożliwia dodatkowo praktyczne wykorzystanie udoskonalonych umiejętności komunikowania się np. podczas wyjść do różnorodnych miejsc użyteczności publicznej w ciągu roku szkolnego. Proponowane materiały terapeutyczne pomagają zwiększyć samodzielność, autonomię i poszerzyć wiedzę o otaczającym świecie osobom z ASD i niepełnosprawnością intelektualną.

Na jakie potrzeby odpowiada Eduterapeutica lux Niepełnosprawność Intelektualna i ASD 15+?

  • Umożliwia zwiększenie samodzielności, poprzez wcześniejsze przybliżenie, przećwiczenie i omówienie sytuacji, w których osoby z ASD i niepełnosprawnością intelektualną mogą się znaleźć, na co dzień.
  • Przybliża tematy w sposób usystematyzowany, pozwalając na korzystanie z niego w dowolnych konfiguracjach przez osoby współpracujące z osobami z ASD i niepełnosprawnością intelektualną.
  • Materiały mogą stać się podstawą do przejścia do praktycznych działań związanych z wprowadzeniem osoby w coraz szerszy zakres umiejętności społecznych i samoobsługowych.
  • Trwały materiał i wysoka jakość wykonania umożliwia korzystanie z materiałów przez osoby z trudnościami z napięciem mięśniowym czy regulowaniem emocji.
  • Publikacja zawiera propozycje zadań i aktywności o różnym stopniu trudności, umożliwiając korzystanie z nich przy współpracy z osobami przejawiającymi różny stopień zaburzeń sfery poznawczej, społecznej czy komunikacyjnej.
  • Uwzględnienie podstawy programowej dla uczniów w szkole podstawowej z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz szkół przysposabiających do pracy.
  • Różnorodność tematyczna umożliwia wykorzystywanie materiałów podczas nauczania w środowisku naturalnym, związanym z aktualnymi potrzebami i wyzwaniami, przed jakimi stoją osoby z ASD i niepełnosprawnością intelektualną.
  • Poruszanie w materiałach wielu tematów daje możliwość na rozwijanie pewnych zainteresowań osób, z którymi współpracujemy np. dotyczących zawodów czy miejsc użyteczności publicznej.

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia