Eduterapeutica Lux Niepełnosprawność intelektualna

Dostępność: 6 szt.
823.25
szt.
Zamówienie telefoniczne: 791572838 Zostaw telefon
Wysyłka w ciągu: 3 dni
Cena przesyłki:
0
 • DPD Pickup punkt odbioru / automat paczkowy 0
 • Kurier DPD 0
 • Kurier INPOST 0
 • Paczkomaty InPost 0
 • Odbiór osobisty 0
 • Kurier DPD Pobranie 19.99
Więcej o produkcie
Wydawnictwo:
Ei System
Rok wydania:
2022
Oprawa:
pudełko
Waga
0.15 kg
EAN:
5904624771214

Zastosowanie pakietu Niepełnosprawność Intelektualna i ASD 15+: SPE, młodzież i dorośli z ASD, koncentracja i uwaga, uczniowie i dorośli z niepełnosprawnością intelektualną, doskonalenie komunikacji, praca w zespole, rozwijanie kompetencji emocjonalnych i społecznych, organizacja i planowanie.

Dla kogo?

Publikacja skierowana jest dla młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością i ASD. Pedagodzy specjalni, nauczyciele i terapeuci mogą wykorzystać karty pracy podczas zajęć rewalidacyjnych w szkołach i innych ośrodkach. Przygotowane materiały sprawdzą się również podczas zajęć z funkcjonowania osobistego i społecznego oraz  zajęć rozwijających umiejętność komunikowania się. Dużym atutem jest możliwość wykorzystania ich podczas działań praktycznych np. podczas spotkań z reprezentantami różnych zawodów.

Jakie korzyści płyną z użytkowania produktu?

Publikacja umożliwia dodatkowo praktyczne wykorzystanie udoskonalonych umiejętności komunikowania się np. podczas wyjść do różnorodnych miejsc użyteczności publicznej w ciągu roku szkolnego. Proponowane materiały terapeutyczne pomagają zwiększyć samodzielność, autonomię i poszerzyć wiedzę o otaczającym świecie osobom z ASD i niepełnosprawnością intelektualną.

Na jakie potrzeby odpowiada Eduterapeutica lux Niepełnosprawność Intelektualna i ASD 15+?

 • Umożliwia zwiększenie samodzielności, poprzez wcześniejsze przybliżenie, przećwiczenie i omówienie sytuacji, w których osoby z ASD i niepełnosprawnością intelektualną mogą się znaleźć, na co dzień.
 • Przybliża tematy w sposób usystematyzowany, pozwalając na korzystanie z niego w dowolnych konfiguracjach przez osoby współpracujące z osobami z ASD i niepełnosprawnością intelektualną.
 • Materiały mogą stać się podstawą do przejścia do praktycznych działań związanych z wprowadzeniem osoby w coraz szerszy zakres umiejętności społecznych i samoobsługowych.
 • Trwały materiał i wysoka jakość wykonania umożliwia korzystanie z materiałów przez osoby z trudnościami z napięciem mięśniowym czy regulowaniem emocji.
 • Publikacja zawiera propozycje zadań i aktywności o różnym stopniu trudności, umożliwiając korzystanie z nich przy współpracy z osobami przejawiającymi różny stopień zaburzeń sfery poznawczej, społecznej czy komunikacyjnej.
 • Uwzględnienie podstawy programowej dla uczniów w szkole podstawowej z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz szkół przysposabiających do pracy.
 • Różnorodność tematyczna umożliwia wykorzystywanie materiałów podczas nauczania w środowisku naturalnym, związanym z aktualnymi potrzebami i wyzwaniami, przed jakimi stoją osoby z ASD i niepełnosprawnością intelektualną.
 • Poruszanie w materiałach wielu tematów daje możliwość na rozwijanie pewnych zainteresowań osób, z którymi współpracujemy np. dotyczących zawodów czy miejsc użyteczności publicznej.

 

Parametry:
Wydawnictwo:
Ei System
Rok wydania:
2022
Oprawa:
pudełko
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.

Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Zadaj pytanie
Podpis:
E-mail:
Zadaj pytanie: