• Eduterapeutica. Autyzm

Autor praca zbiorowa
Wydawnictwo Ei System
Rok wydania 2021
Oprawa pudełko
2208.91
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 0
DPD Pickup punkt odbioru / automat paczkowy 0
Kurier DPD 0
Kurier INPOST 0
Paczkomaty InPost 0
Odbiór osobisty 0
Kurier DPD Pobranie 19.99
Dostępność 7 szt.
Waga 0.15 kg
EAN 9788365418654

Zamówienie telefoniczne: 791572838

Zostaw telefon
"Eduterapeutica. Autyzm" to zbiór praktycznych i różnorodnych materiałów zebranych w jednym miejscu. W pakiecie zawarto przydatne wskazówki dla nauczycieli klas 1-8, jak zachować się w pracy z uczniem ze spektrum autyzmu oraz jak przygotować całą klasę do integracji z uczniem z ASD. Scenariusze zajęć i pomoce mają służyć do nawiązania dobrych relacji i komunikacji między nauczycielem a uczniem z ASD, natomiast zadania i ćwiczenia dla wszystkich uczniów ułatwiają pokonanie dystansu fizycznego i pomagają w rozwijaniu kompetencji społecznych u osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
Pakiet zawiera:
- Ponad 60 zabaw wspierających relacje i komunikację między uczniami (bloki tematyczne: emocje, kształtowanie i wzmacnianie pozytywnej postawy, rozwijanie umiejętności społecznych, zajęcia integracyjne, rozwijanie teorii umysłu i inne świetnie sprawdzają się również na godzinach wychowawczych),
- 11 plakatów edukacyjnych (do powieszenia np. w pokoju nauczycielskim),
- 2 poradniki dla nauczycieli/wychowawców: Jak prowadzić lekcje w klasach, w których są uczniowie ze spektrum autyzmu? oraz Dom szkoła klasa w trosce o ASA, czyli jak współpracować z Rodzicami ucznia z ASD?
- 2 prezentacje multimedialne dla pedagoga do przeprowadzenia wewnętrznych szkoleń doskonalenia nauczycieli,
- Blisko 20 kart pracy integrujących uczniów,
- 5 praktycznych fiszek dla nauczycieli z podpowiedziami, jak wykorzystać mocne strony ucznia z ASD podczas zajęć w szkole,
- buźki emotikonki: zarówno te już gotowe jak i do samodzielnego wykonania, pomocne w komunikowaniu się z uczniami,
- dostęp do zbioru filmów edukacyjnych o dzieciach i młodzieży ASD,
- długopis Banach 3D z 10 kartami pracy do stosowania na zajęciach rewalidacyjno-kompensacyjnych. Pracując z długopisem uczniowie z ASD uczą się koncentracji, cierpliwości, ćwiczą umiejętności manualne (np. właściwy chwyt pisarski); praca z długopisem 3D wyzwala pozytywne emocje, które wspomagają proces uczenia.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia