• Diagnostyka różnicowa oparta na EBM

Autor red. Scott D.C. Stern, Adam S. Cifu, Diane Altkorn
Wydawnictwo Medycyna Praktyczna
Stron 736
Rok wydania 2023
Oprawa twarda
335.22
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 0
Kurier DPD 0
Kurier INPOST 0
Paczkomaty InPost 0
Odbiór osobisty 0
Dostępność 2 szt.
Waga 0.15 kg
EAN 9788374306911

Zamówienie telefoniczne: 791572838

Zostaw telefon

Diagnostyka różnicowa oparta na EBM to unikatowy podręcznik, przeznaczony dla internistów, rezydentów w trakcie specjalizacji w zakresie chorób wewnętrznych lub medycyny rodzinnej, a także studentów medycyny. Książka stanowi owoc wieloletniej pracy klinicznej i dydaktycznej zespołu autorów, przede wszystkim z prestiżowego ośrodka Pritzker School of Medicine, University of Chicago, pod kierownictwem prof. Scotta D.C. Sterna. Zaprezentowali oni nowatorskie podejście do diagnostyki różnicowej, oparte na autorskiej koncepcji cech rozstrzygających (pivotal points), które wykorzystano do uporządkowania i zorganizowania diagnostyki różnicowej zgodnie z zasadami EBM.

Podręcznik zawiera opisy pacjentów opracowane na podstawie rzeczywistych przypadków z praktyki autorów, uzupełnione o liczne algorytmy oparte na omawianej koncepcji, którym towarzyszy dokładne objaśnienie w tekście.

Zespół redakcyjny wydania polskiego uzupełnił podręcznik o aktualne informacje na temat różnic w praktyce pomiędzy USA a Europą i Polską, różnic w dostępności i wskazaniach rejestracyjnych leków, a także zmian wynikających z nowych danych naukowych i wytycznych.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia