• Detal architektoniczny kościoła Mariackiego..

Autor Anna Błażejewska, Elżbieta Pilecka
Wydawnictwo Bernardinum
Stron 356
Rok wydania 2023
Oprawa twarda
129.74
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 11.99
Odbiór osobisty 0
Kurier INPOST 11.99
Paczkomaty InPost 11.99
Kurier DPD 14.99
Dostępność 14 szt.
Waga 0.15 kg
EAN 9788381279444

Zamówienie telefoniczne: 791572838

Zostaw telefon

bazylika Mariacka w Gdańsku to jedna z najpiękniejszych pereł gotyckiej architektury. Potęga bryły świątyni, układ szczytów, dachów, wieży, wieżyczek i sygnaturek oraz bogate wyposażenie wnętrza sprawiają, że słusznym wydaje się nadany jej przez gdańszczan tytuł Korona Gdańska.

Gdańska Świątynia Mariacka zachwyca nie tylko licznie przybywających doń turystów, ale również wytrawnych znawców historii sztuki i architektury. Od lat podejmowane prace konserwatorskie i restauratorskie sprawiają, że powraca pierwotna świetność poważnie zniszczonego podczas drugiej wojny światowej kościoła.

Książka Detal architektoniczny kościoła Mariackiego w Gdańsku autorstwa Anny Błażejewskiej i Elżbiety Pileckiej to wyjątkowe opracowanie, jakiego do tej pory nie było. Autorki prowadzą nasz wzrok do mało dostępnych detali, znajdujących się w różnych częściach świątyni. Profesjonalnie sporządzone opisy i katalogi nadają temu albumowi bardzo cenny naukowo charakter. Piękne fotografie przedstawiające cokoły, gzymsy, sklepienia, zworniki i wsporniki, które prezentują twarze/maski nie tylko ukazują niezwykły kunszt rzeźbiarski budowniczych kościoła, ale również przesłanie teologiczne formy i detali architektonicznych średniowiecznej budowli.

Bardzo dziękuję wszystkim osobom biorącym udział w przygotowaniu tego monumentalnego dzieła oraz spółce komunalnej Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna za okazaną pomoc w jego wydaniu.

Ks. Prałat Ireneusz Bradtke

Proboszcz Bazyliki Mariackiej

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia