• Czas pracy od A do Z. Stan prawny na 10.02.2024 r.

Autor Monika Frączek, Monika Cieślak
Wydawnictwo HR Services
Rok wydania 2023
230.43
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 7.99
Odbiór osobisty 0
DPD Pickup punkt odbioru / automat paczkowy 7.99
Paczkomaty InPost 12.99
Kurier DPD 14.99
Kurier INPOST 14.99
Kurier DPD Pobranie 19.99
Dostępność 8 szt.
Waga 0.15 kg
EAN 9788362838707

Zamówienie telefoniczne: 791572838

Zostaw telefon

Książka jest napisana przez praktyków i szkoleniowców z tematyki HR. Autorki Monika Frączek - specjalista prawa pracy, były pracownik departamentu prawa pracy resortu pracy (Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej) i Monika Cieślak - wieloletni szef ds. płac, specjalista ds. wynagrodzeń, szkoląc zbierały pytania zadawane przez uczestników szkoleń. Najwięcej pytań dotyczyło tematyki czasu pracy. Refleksji, że czas pracy jest najtrudniejszym zagadnieniem w zakresie prawa pracy, towarzyszyła potrzeba opracowania podręcznika, który w sposób systematyczny i prosty przybliżałby tę tematykę osobom zajmującym się planowaniem i rozliczaniem czasu pracy.

Książka omawia w przystępny sposób zagadnienia związane przede wszystkim z:

czasem pracy, jego efektywnym planowaniem i poprawnym rozliczaniem,

dokumentacją dotyczącą czasu pracy, w tym obowiązkami związanymi z ewidencjonowaniem czasu pracy,

czasem pracy w przypadku świadczenia pracy zdalnej wprowadzonej w 2023 r. do Kodeksu pracy ustawą z dnia 1 grudnia 2022 r.,

rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw mającym na celu wdrożenie do polskiego porządku prawnego postanowień dwóch dyrektyw Parlamentu Europejskiego i Rady (UE).

Książka wyjaśnia także zasady dokumentowania godzin pracy zleceniobiorców na potrzeby poprawnego stosowania przepisów o minimalnej stawce godzinowej.

Nie chcąc unikać tematów trudnych i kontrowersyjnych, autorki poruszyły zagadnienia, dla których nie ma jednoznacznych rozwiązań w przepisach prawnych. W takich sytuacjach autorki wskazały praktykowane rozwiązania, zaznaczając istniejące kontrowersje i wątpliwości. Wymaga podkreślenia, iż przedstawione rozwiązania są zalecane, aczkolwiek niniejsza pozycja nie stanowi źródła prawa, dostarcza natomiast szeregu wskazówek na temat jego interpretacji. Jest źródłem wiedzy na temat praktykowanych i rekomendowanych rozwiązań problemów zarządzania czasem pracy.

Książka przeznaczona jest zarówno dla osób rozpoczynających pracę w działach kadrowych, audytorów HR, jak i osób, które same nie rozliczają czasu pracy, chcą jednak poznać zasady planowania i rozliczania czasu pracy, będą bowiem kontrolować rozliczanie czasu pracy prowadzone przez firmy zewnętrzne. Książka może też służyć usystematyzowaniu lub powtórzeniu wiedzy po kilkuletniej przerwie lub być przygotowaniem do kursu zaawansowanego z zakresu kadr i płac.

Wszystkie dane i wskaźniki oraz stan prawny są aktualne na dzień 15 stycznia 2023 r.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia