• Usiłowanie w polskim i hiszpańskim prawie karnym

Autor Blanka Stefańska
Wydawnictwo Wolters Kluwer
Stron 788
Rok wydania 2021
Oprawa twarda
129.00 -10% 116.10
Do końca promocji pozostało:
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 12.99
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12.99
Kurier INPOST 13.99
Kurier DPD 14.99
Dostępność 3 szt.
Waga 0.15 kg
EAN 9788382466423

Zamówienie telefoniczne: 791572838

Zostaw telefon
W publikacji zaprezentowano istotę usiłowania, jego rodzaje oraz uzasadnienie jego karalności w polskim i hiszpańskim prawie karnym.
Szczegółowo omówiono:
znamiona usiłowania udolnego i nieudolnego oraz elementy je odróżniające,
usiłowanie w aspekcie form zjawiskowych przestępstwa,
dobrowolne odstąpienia od jego dokonania, a także
instytucję tzw. czynnego żalu, przejawiającego się w dobrowolnym zapobiegnięciu lub podjęciu starań zapobiegających skutkowi stanowiącemu znamię czynu zabronionego.
Autorka wyczerpująco przedstawia odmienną regulację usiłowania w hiszpańskim kodeksie karnym, prezentuje także rozwiązania legislacyjne w tym zakresie we wszystkich państwach europejskich oraz Ameryki Łacińskiej i Południowej.
Książka zainteresuje adwokatów, sędziów, prokuratorów, a także pracowników naukowych specjalizujących się w dziedzinie prawa karnego.
Blanka Stefańska doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Handlowego na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego; absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu w Grenadzie oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego; adwokat zrzeszony w Izbie Adwokackiej w Madrycie oraz w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie; tłumacz przysięgły języka hiszpańskiego; autorka kilkudziesięciu artykułów i glos z zakresu polskiego i hiszpańskiego prawa karnego.