• Świadczenia pieniężne z ubezpieczenia społ...

Autor Karolina Stopka
Wydawnictwo Wolters Kluwer
Stron 508
Rok wydania 2022
Oprawa twarda
137.19
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 12.99
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12.99
Kurier INPOST 13.99
Kurier DPD 14.99
Dostępność 2 szt.
Waga 0.15 kg
EAN 9788382860290

Zamówienie telefoniczne: 791572838

Zostaw telefon

W komentarzu przystępnie i kompleksowo omówiono zasady stosowania przepisów ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Uwzględnione zostały poglądy prezentowane w piśmiennictwie i orzecznictwie sądowym, jak również inne akty prawne, do których odsyła ustawa, w tym przepisy wykonawcze.

Autorka przedstawia najnowsze zmiany wprowadzone do ustawy zasiłkowej, oraz ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, w zakresie istotnym dla praktyki jej stosowania, w tym zmiany obowiązujące od 1 stycznia 2022 r., dotyczące np.:

o podmiotów objętych ubezpieczeniem chorobowym,

o korzystania z prawa do świadczeń przez osoby objęte dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym w razie nieterminowego regulowania składek na ubezpieczenia społeczne,

o długości okresu zasiłkowego po ustaniu tytułu do ubezpieczenia chorobowego,

o zasad zliczania okresów niezdolności do pracy do jednego okresu zasiłkowego,

o zasad obliczania podstawy wymiaru zasiłku,

o problematyki nienależnie pobranych świadczeń.

Przyjęty w opracowaniu sposób komentowania przepisów ukazuje zagadnienia związane z ochroną ubezpieczeniową w razie choroby i macierzyństwa oraz tendencje i kierunki zmian regulacji prawnej ustawy.

Publikacja jest przeznaczona dla pracowników instytucji publicznych, w tym zwłaszcza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i wymiaru sprawiedliwości, podmiotów zatrudniających i beneficjentów świadczeń (osób ubezpieczonych). Będzie przydatnym źródłem wiedzy dla przedstawicieli nauki prawa ubezpieczeń społecznych oraz słuchaczy studiów podyplomowych prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia