• Sto lat polskiego prawa handlowego T.1-2

Autor praca zbiorowa
Wydawnictwo Wolters Kluwer
Stron 2572
Rok wydania 2020
Oprawa twarda
399.00 -10% 359.10
Do końca promocji pozostało:
szt. Do przechowalni
Cena przesyłki 0
Kurier DPD 0
Kurier INPOST 0
Paczkomaty InPost 0
Odbiór osobisty 0
Dostępność 2 szt.
Waga 0.15 kg
EAN 9788381877954

Zamówienie telefoniczne: 791572838

Zostaw telefon
Przyjaciele, uczniowie i współpracownicy Profesora Andrzeja Kidyby podjęli miły trud przygotowania księgi dla uczczenia jubileuszu czterdziestolecia Jego pracy naukowej.
Krąg autorów księgi obejmuje znakomite gremium osób indywidualnie znanych i cenionych, reprezentujących nie tylko środowiska naukowe najważniejszych uczelni krajowych, lecz także przynależących do instytucji skupiających renomowanych praktyków.
Szerokie merytoryczne spektrum materii poruszonej w wypowiedziach księgi (z zakresu prawa handlowego, prawa cywilnego materialnego i sądowego, prawa własności intelektualnej) potwierdza rozległy, a zarazem złożony jurydycznie i doniosły praktycznie obszar zainteresowań Szanownego Jubilata. Uwypukleniu tego aspektu służy także przyjęta w księdze kategoryzacja autorskich wypowiedzi, ujęta według kryterium ich meritum, co jednocześnie odzwierciedla uniwersalną szczególnie zasługującą na odniesienie do Jubilata prawdę, że to nie osoba twórcy uświetnia swe dzieło, lecz odwrotnie artificem commendat opus. Materia księgi emanuje nie tylko swym tematycznym bogactwem, lecz także różnorodnością perspektyw spojrzenia od wypowiedzi wyspecjalizowanych i głęboko analitycznych, po rozważania ogólne, szeroko syntetyczne, prowadzone na wysokim poziomie generalizacji. Wszystkie one mają swój niepodważalny walor uzupełniają się doskonale jako konieczny i najlepszy wkład w rozwój nauki, a przez to także prawnej legislacji i prawniczej praktyki.