• Prawo celne. Komentarz

Autor Edward Komorowski, Mirosława Laszuk, Robert Micha
Wydawnictwo Wolters Kluwer
Stron 516
Rok wydania 2022
Oprawa twarda
163.07
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 11.99
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 11.99
Kurier INPOST 11.99
Kurier DPD 14.99
Dostępność 4 szt.
Waga 0.15 kg
EAN 9788382864359

Zamówienie telefoniczne: 791572838

Zostaw telefon

Publikacja zawiera analizę poszczególnych przepisów ustawy z 19.03.2004 r. - Prawo celne z odwołaniem do aktualnego orzecznictwa oraz odniesieniem do regulacji prawa celnego Unii Europejskiej. Uwzględnia najistotniejsze zmiany wynikające z wejścia w życie Unijnego Kodeksu Celnego oraz zmiany uchwalone w 2021 r. istotnie modyfikujące rozstrzyganie w sprawach celnych, a także przyjętą w 2022 r. nowelizację wynikającą ze zmian w ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).

Komentarz odnosi się również do zmian o charakterze politycznym - wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE oraz z unii celnej, co oznacza koniec wspólnej polityki handlowej pomiędzy tymi dwoma podmiotami. Rola przepisów celnych wzrosła także w związku z napaścią Rosji na Ukrainę, co przekłada się na stosowanie środków polityki handlowej w wymianie towarowej z Rosją i Białorusią.

W książce zawarto szereg komentarzy i praktycznych uwag odnoszących się do przepisów krajowego oraz unijnego prawa celnego, popartych obszernym orzecznictwem sądów administracyjnych i stanowiskiem doktryny.

"Jest to pozycja oczekiwana nie tylko przez biznes związany z międzynarodowym obrotem towarowym, ale i inne podmioty oraz instytucje zainteresowane taką książką - od samych celników i innych pracowników KAS, przez międzynarodowych przewoźników, spedytorów i logistyków, funkcjonariuszy Straży Granicznej, policjantów,

adwokatów, doradców podatkowych, agentów celnych, radców prawnych, sędziów i prokuratorów, ale i studentów wielu kierunków studiów - od studentów prawa czy ekonomii po politologów i specjalistów kierunków TSL. (...)

Nowoczesny komentarz do - przecież skomplikowanych regulacji międzynarodowego

handlu towarami - jest konieczny dla prawidłowej realizacji praw i obowiązków stron

włączonych w międzynarodowy łańcuch dostaw towarowych".

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia