• Pojęcie utworu w prawie autorskim

Autor Ewa Laskowska-Litak
Wydawnictwo Wolters Kluwer
Stron 796
Rok wydania 2022
Oprawa twarda
150.18
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 11.99
Odbiór osobisty 0
Kurier INPOST 11.99
Paczkomaty InPost 11.99
Kurier DPD 14.99
Dostępność 4 szt.
Waga 0.15 kg
EAN 9788382865271

Zamówienie telefoniczne: 791572838

Zostaw telefon

Książka podejmuje problematykę rozumienia utworu na tle nauk estetycznych, filozoficznych i prawnych. Jako pierwsza w krajowej literaturze przedstawia analizę nurtu skandynawskiego realizmu prawniczego i jego znaczenia dla interpretacji i stosowania prawa autorskiego, postmodernistycznej estetyki oraz filozofii analitycznej.

Autorka poszukuje odpowiedzi m.in. na następujące pytania:

czy pojęcie utworu w ustawie należy rozumieć w zupełnym oderwaniu od współczesnych trendów estetycznych, filozoficznych czy technologicznych,

w jaki sposób odróżnić niechronioną ideę od chronionej formy jej wyrażenia, a także

czy istnieje jakakolwiek strategia bądź metoda, która pozwoliłaby na jednoznaczne, proste i obiektywne odróżnienie jednego utworu od drugiego.

Odwołując się do analizy polskiego, unijnego oraz zagranicznego orzecznictwa, autorka przedstawia niebezpieczeństwa i pułapki prawniczego myślenia o pojęciu utworu oraz poddaje pod dyskusję interdyscyplinarne spojrzenie na współczesne rozumienie przedmiotu prawa autorskiego.

Książka jest przeznaczona dla profesjonalistów, którzy w swojej praktyce zawodowej spotykają się z problemem interpretacji prawa autorskiego: adwokatów, radców prawnych, sędziów. Zainteresuje również naukowców nauk społecznych, takich jak prawo, socjologia, psychologia, a także doktorantów i przedsiębiorców z sektorów zarządzania kulturą bądź IT.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia