• MERITUM Prawo restrukturyzacyjne i prawo..

Autor praca zbiorowa
Wydawnictwo Wolters Kluwer
Stron 1424
Rok wydania 2021
171.69
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 12.99
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12.99
Kurier INPOST 13.99
Kurier DPD 14.99
Dostępność 5 szt.
Waga 0.15 kg
EAN 9788382234480

Zamówienie telefoniczne: 791572838

Zostaw telefon

Celem opracowania jest przedstawienie w przystępny sposób złożonych zagadnień dotyczących niewypłacalności, dlatego zostało ono podzielone na dwie części:
o pierwszą, opisującą postępowania restrukturyzacyjne oraz
o drugą, poświęconą prowadzeniu postępowania upadłościowego.

 Autorzy starali się omówić za pomocą przykładów, schematów i wzorów poszczególne instytucje lub instrumenty prawne związane z zagadnieniem niewypłacalności i jej skutkami.

Zaprezentowali bowiem zarówno etap związany z zagrożeniem niewypłacalnością, jak i postepowania, które są prowadzone w przypadku ziszczenia się podstaw do ogłoszenia upadłości.

Ze względu na specyfikę serii na podkreślenie zasługuje omówienie kwestii praktycznych odnoszących się nie tylko do wszczęcia i prowadzenia postępowań restrukturyzacyjnych oraz postępowania upadłościowego, lecz także aspektu związanego z ustaleniem stanu czynnego i biernego masy upadłości, w tym zwłaszcza czynności związanych z uznaniem za bezskuteczne w stosunku do masy upadłości czynności prawnych zdziałanych z pokrzywdzeniem wierzycieli.

Przedstawiono także złożone zagadnienia upadłości deweloperskiej oraz przygotowanej likwidacji.

Książka jest kontynuacją opracowania z serii MERITUM - "Postępowanie cywilne", ponieważ postępowania restrukturyzacyjne i upadłościowe są zaliczane do postępowań cywilnych.

 Publikacja jest przeznaczona zarówno dla praktyków, w tym adwokatów, radców prawnych, doradców restrukturyzacyjnych, sędziów, jak i teoretyków tej dziedziny prawa, a także osób dopiero zapoznających się z tematyką dotyczącą niewypłacalności.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia