• Klocki Dienesa

Wydawnictwo EPIDEIXIS
Stron 60
Oprawa pudełko
156.60
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 12.99
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12.99
Kurier INPOST 13.99
Kurier DPD 14.99
Dostępność 1 szt.
Waga 0.15 kg
EAN 5900238764536

Zamówienie telefoniczne: 791572838

Zostaw telefon

Klocki DIENESA to komplet klocków do ćwiczeń i zabawy mających na celu rozwijanie logicznego myślenia u dzieci w wieku 5-8 lat.
W komplecie znajduje się 48 klocków, charakteryzujących się czterema podstawowymi cechami:
kolorem, grubością, wielkością i kształtem.
Każdy klocek jest albo czerwony, albo niebieski, albo żółty; albo gruby albo cienki; albo duży, albo mały. Klocki maja kształt graniastosłupów lub walców o stosunkowo małej wysokości, tak że patrząc na nie z góry widzimy płaskie figury mające kształt trójkątów, kół lub prostokątów różnobocznych, albo prostokątów równobocznych, czyli kwadratów.

Praca z tym materiałem oparta w głównej mierze na grach i zabawach, umożliwia dziecku rozwiązywanie różnych zadań logicznych bez ich werbalizacji i przygotowuje dziecko do nauki arytmetyki geometrii.
Gry i zabawy są ukierunkowane przez samą swą strukturę na rozwój myślenia abstrakcyjnego, w czym niemałą rolę odgrywa naturalna potrzeba racjonalizacji postępowania, uproszczenia i usprawnienia manipulacji, eliminowania zbytecznych czynności.
Nie można też pominąć czynników estetycznych i przyjaznych dziecku materiałów, z których są wykonane. Same klocki są plastikowe, ale do ich przechowywania służy estetyczne drewniane pudełko
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia