• Kary pieniężne nakładane przez organy KAS

Autor Dariusz Zalewski, Marek Krawczak
Wydawnictwo Wolters Kluwer
Stron 376
Rok wydania 2021
Oprawa twarda
149.00 -10% 134.10
Do końca promocji pozostało:
szt. Do przechowalni
Cena przesyłki 12.99
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12.99
Kurier INPOST 13.99
Kurier DPD 14.99
Dostępność 2 szt.
Waga 0.15 kg
EAN 9788382235753

Zamówienie telefoniczne: 791572838

Zostaw telefon
Publikacja stanowi kompendium wiedzy w zakresie problematyki wymierzania kar pieniężnych przez organy podatkowe w przypadkach określonych m.in. w ordynacji podatkowej, ustawie o grach hazardowych, ustawie o transporcie drogowym i ustawie o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów. Książka zawiera pogłębioną analizę przepisów w zakresie kontroli i postępowań administracyjnych zmierzających do wymierzenia kary pieniężnej jak i wyjaśnienia, w jakich przypadkach istnieje możliwość odstąpienia od wymierzania wysokich i dotkliwych kar pieniężnych.

 Omówione w publikacji zagadnienia dotyczą m.in.:
o rodzajów poszczególnych kar pieniężnych i podmiotów, wobec których są wymierzane,
o organów określających kary, podstaw prawnych ich wymierzania, a także przesłanek miarkowania kar i przedawnienia ich wymierzania,
o odwołania do organu II instancji oraz zaskarżenia decyzji o nałożeniu kary pieniężnej do sądu administracyjnego,
o zbiegu odpowiedzialności administracyjnej i karnej w przypadku kar nakładanych przez organy,
o instytucji prawnej odstąpienia od nałożenia administracyjnej kary pieniężnej.

 Opisaną tematykę uzupełnia analiza aktualnego orzecznictwa sądów krajowych i europejskich oraz poglądów doktryny w sprawach związanych z nakładaniem kar pieniężnych przez organy KAS, a także uwagi praktyczne, które pomagają zrozumieć i usystematyzować sporne zagadnienia oraz pomóc w ich rozwiązaniu.

 Książka przeznaczona jest dla sędziów, adwokatów i radców prawnych, a także doradców podatkowych, którzy reprezentują przedsiębiorców przed organami KAS w postępowaniu administracyjnym i podatkowym oraz pracowników administracji, którzy stosują prawo regulujące nakładanie kar pieniężnych na podmioty gospodarcze. Zainteresuje również menedżerów i przedsiębiorców, szczególnie w branży transportowej i hazardowej. Książka może być lekturą uzupełniającą dla pracowników naukowych i studentów na kierunkach prawniczych i ekonomicznych.