• Instrumenty antykorupcyjne w samorządzie teryt.

Autor Monika Augustyniak
Wydawnictwo Wolters Kluwer
Stron 196
Rok wydania 2022
Oprawa broszurowa
133.57
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 11.99
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 11.99
Kurier INPOST 11.99
Kurier DPD 14.99
Dostępność 2 szt.
Waga 0.15 kg
EAN 9788382861228

Zamówienie telefoniczne: 791572838

Zostaw telefon

W publikacji omówiono wybrane zagadnienia dotyczące mechanizmów antykorupcyjnych odnoszących się do osób pełniących funkcje publiczne we wspólnotach samorządowych. Przedstawiono pojęcie korupcji i jej kontekst normatywny, a także status prawny funkcjonariusza publicznego oraz jego odpowiedzialność prawną w różnych sferach działania. Omówiono problematykę oświadczeń majątkowych osób pełniących funkcje publiczne w samorządzie terytorialnym oraz odpowiedzialność wynikającą z niewypełnienia tego obowiązku ustawowego i sankcje z tym związane.

Analizie poddano również wybrane zakazy i ograniczenia antykorupcyjne będące mechanizmami kontroli władzy publicznej. Zaprezentowano ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne oraz ich uczestnictwie w spółkach prawa handlowego.

Książka jest przeznaczona dla pracowników administracji publicznej, prawników praktyków m.in. adwokatów, radców prawnych i sędziów, a także pracowników urzędów skarbowych i Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Z uwagi na walor naukowy jest również dedykowana pracownikom naukowym i studentom wydziałów prawa i administracji, politologii oraz socjologii.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia