• Ekspektatywa oraz inne prawa wynikające z umów..

Autor Joanna Bocianowska
Wydawnictwo Wolters Kluwer
Stron 192
Rok wydania 2021
Oprawa twarda
133.57
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 12.99
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12.99
Kurier INPOST 13.99
Kurier DPD 14.99
Dostępność 3 szt.
Waga 0.15 kg
EAN 9788382461992

Zamówienie telefoniczne: 791572838

Zostaw telefon

W książce poddano analizie odrębne prawa podmiotowe wynikające z zawieranych w obrocie gospodarczym umów realizatorskich w budownictwie mieszkaniowym, ze szczególnym uwzględnieniem ekspektatywy.

Wybór akurat tego rodzaju prawa jest podyktowany długotrwałością procesu powstawania prawa docelowego i potrzebą zabezpieczenia - w tym stanie przejściowym - praw osób oczekujących.

Autorka w oparciu o orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i sądów powszechnych, dokonuje analizy porównawczej tych praw podmiotowych, w celu wykazania podstawowych różnic w ich konstrukcjach prawnych oraz zasadach obrotu.

Opracowanie ma na celu przede wszystkim usystematyzowanie i wykazanie konieczności regulacji ekspektatywy w jednej z najistotniejszych sfer jaką jest obecnie, w okresie dynamicznego wzrostu gospodarczego, sfera budownictwa mieszkaniowego.

 Książka jest przeznaczona dla przedstawicieli zawodów prawniczych - adwokatów, radców prawnych i sędziów - oraz pracowników administracji publicznej i przedsiębiorców w branży deweloperskiej.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia