• Dokumentacja gabinetu lekarza POZ.

Autor Ewa Mazur-Pawłowska
Wydawnictwo Wolters Kluwer
Stron 284
Rok wydania 2022
Oprawa broszurowa
129.00 -10% 116.10
Do końca promocji pozostało:
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 12.99
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12.99
Kurier INPOST 13.99
Kurier DPD 14.99
Dostępność 16 szt.
Waga 0.15 kg
EAN 9788382865486

Zamówienie telefoniczne: 791572838

Zostaw telefon

Książka prezentuje najważniejsze procedury związane z prowadzeniem gabinetu lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. To właśnie lekarz POZ koordynuje proces leczenia oraz podejmuje decyzje o wystawieniu skierowania do innych specjalistów, aby jak najlepiej zająć się problemem zdrowotnym pacjenta.

Autorka szczegółowo omawia zagadnienia dotyczące m.in.:

obowiązków prowadzenia dokumentacji, w tym karty przyjęć i zabiegów, książeczki zdrowia, regulaminu organizacyjnego podmiotu leczniczego;

postępowania z odpadami medycznymi;

procedur sanitarnych i sterylizacyjnych;

sposobu postępowania w razie zranienia;

udostępniania dokumentacji medycznej pacjentowi, osobie przez niego upoważnionej i wskazanym w ustawie o działalności leczniczej instytucjom;

wdrożenia i stosowania przepisów o ochronie danych osobowych RODO.

Wyjaśnienia i komentarze są uzupełnione o wzory dokumentów, procedur, instrukcji wykorzystywanych w działalności podstawowej opieki zdrowotnej.

Wzory pism dostępne są w wersji elektronicznej do pobrania ze strony: www.dokumentacja-gabinetu-lekarza-poz.wolterskluwer.pl po wpisaniu zamieszczonego w książce kodu aktywacyjnego. Można je modyfikować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb.

Opracowanie jest przeznaczone zarówno dla lekarzy, jak i właścicieli oraz menedżerów gabinetów podstawowej opieki zdrowotnej.